Co to jest trening mentalny?

Pochodzenie

Trening mentalny swoje źródło ma w sporcie. Trener mentalny czy Coach to określenia tej samej osoby, a która specjalizuje się w pracy z ludzkim umysłem. To nie to samo, co psycholog sportowy ponieważ ścieżka osiągnięcia tego tytułu jest inna, choć pewne elementy pracy obu grup zawodowych są do siebie zbliżone. Trening mentalny to określenie sesji, spotkania z klientem podczas którego ćwiczy on umiejętności miękkie potrzebne do osiągnięcia celów- tych zawodowych, osobistych oraz sportowych.

Kto korzysta z treningu mentalnego?

Pomimo sportowych korzeni trening mentalny to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie potrzebuje spędzać miesięcy na sesjach terapeutycznych, aby zrozumieć swoje dzieciństwo, lecz chce w krótkim czasie dokonać znaczących zmian w swoim życiu. Zadaniem trenera mentalnego jest pomóc klientowi odkryć jego wartości, aby zrozumiał z czego wynikają takie a nie inne rezultaty, jakie klient do tej pory osiągał.

Co daje trening mentalny?

Gdy już wiesz jakimi wartościami się kierujesz możesz zrobić z tą wiedzą bardzo duży użytek, aby realizować swoje cele. Jak to wygląda w praktyce?

Jeśli masz problem z motywacją, koncentracją, nie potrafiłeś się relaksować, wizualizować celu, masz słomiany zapał, Twoje drugie imię to prokrastynacja, nie radzisz sobie z porażką, porównujesz się do innych, przejmujesz się opinią innych, nie potrafisz asertywnie bronić własnych granic a wręcz łatwo ulegasz, jeśli Twoje poczucie wartości i pewność siebie jest na wysokości ulicznego chodnika zamiast szybować w przestworzach to profesjonalny trener mentalny potrafi skutecznie pomóc Ci w tych obszarach dosłownie w kilka sesji.

Jednak najczęstszym problemem, z którym przychodzą na sesje ludzie jest nieumiejętność osiągania celów. Chcemy coś, ale nam nie wychodzi. Pragniemy czegoś, ale nie wiemy jak to zdobyć. Marzymy o wygranym meczu, awansie w pracy, prawdziwej miłości i zawsze mijamy się o milimetry. Dlaczego?

Źródłem jest zawsze brak spójności pomiędzy naszymi wartościami, a tym co chcemy osiągnąć. Nie potrafimy samodzielnie znaleźć połączenia pomiędzy tymi dwoma aspektami i dlatego się rozmijamy z planem. Jeśli zależy Ci na skutecznym realizowaniu tego, co zamierzyłeś to trening mentalny jest właśnie dla Ciebie.

Share on facebook
Facebook
Share on skype
Skype
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest