Dlaczego nie osiągam celów ?

Definicja celu

Miejsce, wynik, rezultat, efekt końcowy jaki chcemy zrealizować, do którego chcemy dojść, końcowa wizja tego, co ma przynieść nasze działanie. Cel jest mierzalny w liczbach, jednostkach miar oraz w postaci zmaterializowanego w świecie rzeczywistym przedmiotu, rzeczy i dowolnie innej postaci, którą można ujrzeć czy też poczuć innymi zmysłami.

Przyczyny nie zrealizowanych celów

Skoro osiągnięcie celu z definicji oznacza rezultat końcowy naszego działania, problemem jest brak działania. Działanie samo w sobie nawet gdy jest, może być błędne przez co kręcimy się w kółko nie widząc realnych efektów. Tutaj pomaga definicja utkana przez Einsteina „Głupotą jest wciąż robić to samo i oczekiwać innych rezultatów.”

Wychodzi więc na to, że działanie oznacza także umiejętność zaprzestania dotychczasowych czynności, wyciągnięcie wniosków i obranie nowego kursu. To brzmi nawet logicznie biorąc pod uwagę fakt, iż wszystko w przyrodzie jest ruchem, zmianą, aktywnością i transformacją. Zmieniają się pory roku, zwierzęta porzucają stare pancerze, skórę, poroże i oczywiście uzębienie. Wiatr się przemieszcza, pogoda i klimat ulegają zmianie na tej samej szerokości geograficznej, a płyty tektoniczne skorupy ziemskiej prawdopodobnie są w ciągłym choć mikro ruchu.

Głębszy powód

Cel, który chcesz osiągnąć musi być zgodny z Twoimi wartościami, aby świadomość i podświadomość chciały go realizować. Pomimo tego iż umysł człowieka dąży do lenistwa, to można skutecznie odwrócić ten proces właśnie poprzez dostosowanie działań do swoich wartości.

Załóżmy, że jesteś sportowcem i marzysz o pierwszym miejscu na podium w dowolnych zawodach. Wiedza o tym, że do osiągnięcia celu potrzebne są treningi to za mało. Jeśli podczas sesji treningu mentalnego wyszłoby, że Twoją wartością jest zdrowie musiałbyś zsynchronizować wartość z celem. Do tego służy zadawanie sobie mądrych pytań:

  • W jaki sposób regularny trening zadba o moje zdrowie?
  • Co dobrego stanie się z moim zdrowiem dzięki treningom?
  • Jak to, że idę na trening realnie wpływie na wysoki poziom mojego zdrowia?

Skup się na formule tych pytań zamiast na językowej poprawności ponieważ są one skonstruowane tak, aby obejść wiele zabezpieczeń w Twoim umyśle, które do tej pory blokowały Twoje ambicje w osiągnięciu celu.

Życzę Ci efektów, na które zapracujesz dzięki ćwiczeniu w pierwszej kolejności swojego umysłu.

Share on facebook
Facebook
Share on skype
Skype
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest