Jak wyznaczać sobie cele?

Czym jest cel?

Celem może być miejsce fizyczne, stan emocjonalny, coś materialnego lub duchowego, status społeczny, pozycja w hierarchii, poziom dobrobytu, coś mierzalnego lub empirycznego, stan zdrowia i fizyczne cechy ciała. Celem może być dowolna myśl, której nadamy etykietę „do zrobienia”. Terminologia jest istotna, abyś póżniej mógł owy cel zrealizować ponieważ w przeciwnym razie będzie on tylko marzeniem bez daty realizacji.

Jak realizować cel?

Kluczowa jest motywacja, aby chciało się pracować nad nim wtedy gdy się nie chce. Badania najtęższych umysłów tego świata mówią jasno- motywacja działa wtedy gdy możemy coś zyskać lub coś stracić. Jeśli zatem chcesz osiągnąć cel z gwarancją powodzenia odpowiedz sobie na dwa bardzo ważne pytania:

  • Co wartościowego zyskam osiągając ten cel?
  • Co stracę cennego jeśli nie osiągnę tego celu?

Istotna tutaj będzie kwestia podpięcia celu do swoich wartości ponieważ na wyższym poziomie mentalnym umysł chce wiedzieć czy wysiłek ma coś wspólnego z Twoim życiowym celem. Przykład:

Załóżmy, że Twoją najwyższą wartością są pieniądze i bogactwo, a celem jest zbudowanie sportowej sylwetki. W takim scenariuszu powinieneś powtarzać sobie przy każdej okazji afirmacje na zasadzie „Dzięki ćwiczeniom przyciągam do siebie bogactwo i majątek. Ćwiczenia sprawiają, że pieniądze płyną do mnie szerokimi strumieniami. Wysportowana sylwetka natychmiast pomoże mi zarobić duże sumy pieniędzy.”

UWAGA

Twój umysł nie ma pojęcia co jest prawdziwe, realne a co fantazją- wierzy we wszystko co mu powiesz i w każdą interpretację nawet tego, co jest rzeczywiste. Jeśli będziesz uprawiał trening mentalny, osiągnięcie dowolnego celu będzie łatwe i przyjemne.

Share on facebook
Facebook
Share on skype
Skype
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest