Jak zostać mistrzem świata w sporcie?

Przygotowanie

Każdy wielki cel musi być poparty nieugiętym przeświadczeniem, że chcemy i możemy go osiągnąć. Do takiego poziomu mentalnego dochodzi się tylko jedna drogą- wysokim poczuciem wartości. Musisz być pewny tego, że jesteś godny tytułu mistrza świata, że miejsce lidera należy Ci się i w pełni na niego zasługujesz. To przekonanie graniczące z pewnością siebie musi wypełniać każdą Twoją komórkę, musi krążyć z każdym atomem w Twoim ciele, wypełniać każdy milimetr przestrzeni Twojego ciała, musisz oddychać tą wizją zwycięstwa, a każda inna myśl ma zejść na boczny tor, bo dla bycia mistrzem świata zrobisz wszystko…

Modelowanie

Nie wymyślaj koła na nowo- ktoś już kiedyś został mistrzem świata i na pewno wie jak do tego doszedł. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mamy bardzo wielu mistrzów w różnych dziedzinach czy dyscyplinach, którzy mogą Cię tego nauczyć. Jestem pewna na milion procent, że napisano mnóstwo książek biograficznych tychże mistrzów, więc masz wielkie ułatwienie.

Modelowanie to naśladowanie, powielanie tych samych czynności, zwyczajów, zachowań i sposobów myślenia. Jeśli przyłożysz się do przestudiowania życia owych mistrzów, to znajdziesz gotowe wzory, receptury, schematy i narzędzia mentalne jakich używali do zdobycia tytułu mistrza świata. Twój sukces jest pewny ponieważ masz łatwy dostęp do zaawansowanej i profesjonalnej wiedzy na wyciągnięcie ręki.

Higiena umysłu

Wielcy świata sportu zawsze dbali o to z kim spędzają wolny czas, kogo słuchają i od kogo już nigdy nie odbiorą telefonu. Nie tracą czasu na rozrywkę, która wyjaławia umysł z dyscypliny, zasad moralnych i etycznych. Przykładają ogromną wagę do budowania pewności siebie, do bycia najważniejszym w swoim życiu i do regeneracji ciała oraz umysłu treningiem mentalnym. Jeśli zaniedbasz któryś z tych elementów- polegniesz. Jeśli nie będziesz mierzył w gwiazdy to wylądujesz w nikomu nie znanym klubie sportowym. Ambicja i determinacja ma płynąć w Twoich żyłach, głęboko wdychasz pewność siebie i wydychasz wszystkie wątpliwości.

Mistrzami świata są ludzie, którzy w podobny dzień do dzisiejszego zdecydowali, że każda ich myśl i działanie będą skierowane w stronę miejsca, gdzie otrzymają brawa z całem ziemi oraz tytuł mistrza świat.

Share on facebook
Facebook
Share on skype
Skype
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest